Dawid Kurminowski opuszcza Lechię Gdańsk – oficjalne potwierdzenie

Lechia Gdańsk ogłosiła, że Dawid Kurminowski nie jest już jej zawodnikiem. Zawodnik opuszcza klub po upadku zespołu z PKO Ekstraklasy, co było zapisane w jego kontrakcie.
Kurminowski odchodzi po niesatysfakcjonującym sezonie
Lechia Gdańsk zakończyła ostatni sezon spadkiem z ligi, co było efektem słabego zakończenia rozgrywek oraz odjęcia pięciu punktów na początku kampanii. Mimo że klub wciąż szuka nowego trenera, już podjęto decyzje personalne dotyczące składu na nadchodzące rozgrywki w niższej klasie. Dawid Kurminowski, którego umowa przewidywała zakończenie współpracy w przypadku spadku z ligi, oficjalnie opuścił drużynę.
W poprzednim sezonie Kurminowski wystąpił w 26 meczach, zdobywając cztery bramki i notując jedną asystę. Jego dorobek w polskiej ekstraklasie obejmuje 90 spotkań, w których strzelił 23 gole, głównie reprezentując barwy Zagłębia Lubin. Ponadto, piłkarz ma za sobą doświadczenia z lig zagranicznych w Danii i na Słowacji. Według serwisu „Transfermarkt” 27-latek jest wyceniany na 250 tysięcy euro.
Spadek Lechii z ligi i dalsze losy gracza to teraz kluczowe aspekty dla klubu w kontekście przyszłych rozgrywek i strategii zespołu na najbliższy sezon.
Udostępnij
Najnowsze


